X MIĘDZYNARODOWY KONKURS DYRYGENTÓW IM. GRZEGORZA FITELBERGA

SU-HAN YANG ZWYCIĘZCĄ

SU-HAN YANG ZWYCIĘZCĄ

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA JURY

X MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU DYRYGENTÓW IM. GRZEGORZA FITELBERGA

Katowice, 24 listopada 2017 r.

 

W dniu 24 listopada 2017 r. Jury X Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga w składzie:    

 - Juozas Domarkas- przewodniczący

- Mirosław Jacek Błaszczyk

- Tomasz Bugaj

- Mykola Diadiura

- Piotr Gajewski

- Eugeniusz Knapik

- Charles Olivieri Munroe

- Jorma Panula

- Marek Pijarowski

- Ken Takaseki

- Michael Zilm

 

postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

 

1.     III wyróżnienie i kwotę 5000 EURO ufundowaną przez Fundację Muzyczną Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga, Stowarzyszenie Przyjaciół Filharmonii Śląskiej i  Filharmonia  Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego otrzymuje Iaroslav Zaboiarkin

 

2.     II wyróżnienie i kwotę 7000 EURO ufundowaną przez Mokate SA otrzymuje Boon Hua Lien

 

3.     I wyróżnienie i kwotę 10 000 Euro ufundowaną przez Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA otrzymuje Aleš Kománek

 

4.     III nagrodę -  Brązową Batutę i kwotę 15 000 EURO ufundowaną przez Prezydenta Miasta Katowice otrzymuje Modestas Barkauskas

 

5.     II nagrodę – Srebrną Batutę i kwotę 20 000 EURO ufundowaną przez Marszałka Województwa Śląskiego otrzymuje Bar Avni

 

6.     I nagrodę – Złotą Batutę i kwotę 25 000 EURO ufundowaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymuje Su-Han Yang.

 

NAGRODY POZAREGULAMINOWE 

  1. Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach - zaproszenie do poprowadzenia koncertu w dniu 25 maja 2018 roku dla laureata I nagrody – Su-Han Yang (Tajwan);  zaproszenie do poprowadzenia koncertu w dniu 18 maja 2018 roku dla najlepszego polskiego uczestnika – Marek Wroniszewski (Polska)
  2. Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach - zaproszenie do udziału w koncercie abonamentowym  w ramach serii poranków symfonicznych w sezonie artystycznym 2019/2020 dla laureata I nagrody – Su-Han Yang (Tajwan);          zaproszenie do poprowadzenia koncertu edukacyjnego w sezonie artystycznym  2018/2019 dla najlepszego polskiego uczestnika – Marek Wroniszewski (Polska)
  3. Nagroda Dyrektora Polskiej Orkiestry Sinfonii Iuventus - zaproszenie do poprowadzenia koncertu w Warszawie dla jednego z laureatów  – Modestas Barkauskas (Litwa)
  4. Bielskie Centrum Kultury w Bielsku – Białej - zaproszenie do poprowadzenia koncertu na XXIII Festiwalu Kompozytorów Polskich im. Prof. Henryka Mikołaja Góreckiego w Bielsku Białej w dniu 4 października 2018 roku dla najlepszego polskiego uczestnika – Marek Wroniszewski (Polska)
  5. Nagroda Rektora Akademii  Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach - zaproszenie do poprowadzenia koncertu z Akademicką Orkiestrą Symfoniczną  w roku akademickim 2018/2019 dla jednego z laureatów  – Bar Avni (Izrael)
  6. Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku - zaproszenie do poprowadzenia koncertu w dniu 27 kwietnia 2018 roku dla jednego z laureatów – Modestas Barkauskas (Litwa)
  7. Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku - zaproszenie do poprowadzenia koncertu w sezonie artystycznym 2018/2019 dla laureata I nagrody – Su-Han Yang (Tajwan)
  8. Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy - zaproszenie do poprowadzenia koncertu w dniu  23 lutego 2018 r. dla laureata I nagrody – Su-Han Yang (Tajwan)
  9. Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina - zaproszenie do poprowadzenia koncertu w dniu 16 marca 2018 roku dla jednego z laureatów – Bar Avni (Izrael)
  10. Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie - zaproszenie do poprowadzenia koncertu w 2018 roku dla jednego z laureatów  – Modestas Barkauskas (Litwa)
  11. Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga w Kielcach - zaproszenie do poprowadzenia koncertu w sezonie artystycznym 2017/2018 dla najlepszego polskiego uczestnika  – Marek Wroniszewski (Polska)
  12. Filharmonia Opolska - zaproszenie  do poprowadzenie koncertu w dniu 2 marca 2018 roku dla jednego z laureatów – Bar Avni (Izrael)
  13. Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu - zaproszenie do poprowadzenia koncertu dla najlepszego polskiego uczestnika – Marek Wroniszewski (Polska)
  14. Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara w Słupsku - zaproszenie do poprowadzenia koncertu dla najlepszego polskiego uczestnika – Marek Wroniszewski (Polska)
  15. ONE – an Orchestra Network for Europe – Modestas Barkauskas (Litwa) zaproszenie do poprowadzenia koncertów dla najlepszego europejskiego laureata: Štátny komorný orchester Žilina – Slovak Sinfonietta, 15 listopada 2018 roku; Orchestre de Picardie - koncerty  w dniach od 11 do 16 września 2018 roku; Jeaner Philharmonie - sezon artystyczny 2018/2019; Simfonični orkester RTV Slovenija – sezon artystyczny 2018/2019; Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s. – sezon artystyczny 2018/2019; New Symphony Orchestra Sofia – sezon artystyczny 2018/2019
  16. Stowarzyszenie Przyjaciół Filharmonii Śląskiej - zaproszenie do poprowadzenia koncertu w sezonie artystycznym 2018/2019 dla laureata I nagrody – Su-Han Yang (Tajwan)           

NAGRODY FINANSOWE

  1. Fondation Jerzy Semkow - 2 nagrody w wysokości 2 500 euro każda jako honorarium  za poprowadzenie koncertów z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus dla dwóch laureatów Katowice – Bar Avni (Izrael), Warszawa –  Modestas Barkauskas (Litwa)
  2. Związek Artystów Wykonawców STOART - 10 000 PLN dla uczestnika konkursu wskazanego przez muzyków Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej – Bar Avni (Izrael)
  3. Nagroda Państwa  Tishy i Piotra Gajewskich - 1000 euro dla jednego z laureatów – Marek Wroniszewski (Polska)

 

 NAGRODY RZECZOWE

  1. Polskie Wydawnictwo Muzyczne - zestawy partytur dla wszystkich laureatów – wszyscy laureaci
  2. Porcelana Bogucice - 12-osobowy zestaw do herbaty dla najlepszego polskiego uczestnika – Marek Wroniszewski (Polska)
  3. Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków (SPAM) - Medal  SPAM  za Zasługi dla Muzyki Polskiej dla najlepszego polskiego uczestnika – Marek Wroniszewski (Polska)
  4. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach nagroda dla jednego z uczestników wskazanych przez muzyków zespołu – Bar Avni (Izrael)
  5. Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach nagroda Młody Mistrz Batuty przyznawana przez jury złożone z uczniów szkoły –  Boon Hua Lien (Singapur)

 

Youtube

OGŁOSZENIE WYNIKÓW PO III ETAPIE